1 0 3000 0 300 120 30 https://modawygoda.pl 960 0
site-mobile-logo

Twoje perfumy szybko się ulatniają? Oto sposoby, aby przedłużyć ich trwałość

Wiele perfum błyskawicznie się ulatnia i nie czuć ich już po godzinie. Inne z kolei utrzymują się na skórze lub ubraniach nawet przez parę dni. W jaki sposób można przedłużyć trwałość perfum damskich? Artykuł został napisany przy współpracy z serwisem […]

Wiele perfum błyskawicznie się ulatnia i nie czuć ich już po godzinie. Inne z kolei utrzymują się na skórze lub ubraniach nawet przez parę dni. W jaki sposób można przedłużyć trwałość perfum damskich? Artykuł został napisany przy współpracy z serwisem modowym saler.pl.

Wybierz mocne, trwałe perfumy

W pierwszej kolejności o mocy, trwałości zapachu decyduje jego kompozycja. Jakie najlepsze perfumy wybrać, by cieszyć się ich aromatem przez cały dzień?

Najszybciej zanika zapach perfum świeżych, które są bogate w nuty morskie, zielone oraz cytrusowe. Z kolei dłużej utrzymują się perfumy, które są cięższe, na przykład zawierają nuty drzewne, szyprowe, orientalne czy słodkie.

Warto także zwrócić uwagę na typ zapachu – najmniejsze stężenie substancji zapachowych występuje w wodach kolońskich (EDC), więcej zawierają wody toaletowe (EDT), a najwięcej wody perfumowane (EDP).

Perfumuj się w odpowiednich miejscach

By ulubione perfumy damskie pachniały pięknie przez cały dzień, trzeba nauczyć się je aplikować. Należy nałożyć je na obszar za uszami, na tyle szyi oraz na obojczykach. Gdy zapach szybko się ulatnia, można dodatkowo perfumować nadgarstki i zgięcia łokci.

Warto pamiętać, że perfumy utrzymają się dłużej na dobrze nawilżonej skórze. Najlepiej więc regularnie stosować balsamy nawilżające. Po aplikacji nie należy pocierać skóry – sprzyja to szybszemu ulatnianiu się zapachu.

Dla wydłużenia trwałości perfum warto także zaaplikować je na ubrania lub dodatki jak szalik, na których zapachy utrzymują się dłużej niż na skórze.

Previous Post
Farbowanie peruki - ...
Next Post
0 Comments
Leave a Reply