1 0 3000 0 300 120 30 https://modawygoda.pl 960 0
site-mobile-logo

Profilaktyczne kozaki dziecięce – wygoda, ciepło i bezpieczeństwo zimą

Kozaki dla dziecka mogą sprawiać dużo problemów w wyborze, zwłaszcza wtedy, gdy mają one spełniać funkcję profilaktyczną, czyli zapobiegać wadom stóp. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich doboru? 1. Konstrukcja wspierająca pracę stóp Dobre kozaki dziewczęce to takie, które […]

Kozaki dla dziecka mogą sprawiać dużo problemów w wyborze, zwłaszcza wtedy, gdy mają one spełniać funkcję profilaktyczną, czyli zapobiegać wadom stóp. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich doboru?

1. Konstrukcja wspierająca pracę stóp

Dobre kozaki dziewczęce to takie, które ze względu na swoją budowę pozwalają na efektywną pracę dziecięcych stóp i jednocześnie mogą zredukować ryzyko tworzenia się ich deformacji.

Najlepiej zatem zdecydować się na kozaki profilaktyczne, które ze względu na swoją budowę mogą zmniejszyć ryzyko powstawania wad stóp oraz wad postawy. Tego typu obuwie można rozpoznać po cholewce usztywniającej staw skokowy, odpowiednim wyprofilowaniu wnętrza i opcji regulacji za pomocą sznurowadeł albo rzepów.

Dostępne są także modele wyposażone w specjalne rozwiązania, na przykład w obcas Thomasa, które pozwalają na odpowiednie ułożenie i ustabilizowanie stopy.

2. Ciepłe materiały dla pełnego komfortu

Wybierając odpowiednie kozaki dziecięce na zimę, nie można zapominać również o materiałach zapewniających komfort termiczny.

Producenci najczęściej stosują ocieplenie za pomocą naturalnej wełny owczej albo syntetycznych materiałów, które sprawdzają się w przypadku małych alergików.

Dodatkowo dostępne są także kozaki dziecięce z ociepleniem cholewki wykonanym z owaty, które idealnie nadają się do zabaw w śniegu. Mają one także specjalny ściągacz przy cholewce.

3. Bezpieczna podeszwa na każde warunki

Dobre kozaki dziecięce przeznaczone na zimę powinny być także wyposażone w bezpieczną podeszwę, która będzie zapobiegała upadkom na oblodzonej i ośnieżonej powierzchni.

Podeszwa powinna być wykonana z syntetycznego materiału, który cechuje się odpowiednią przyczepnością. Również powinna mieć specjalne wykończenie w postaci głębokich nacięć, dzięki którym chodzenie po nierównościach będzie bezpieczniejsze.

Buty
Previous Post
Jak własnoręcznie ...
Next Post
Noś się modnie - 6...
0 Comments
Leave a Reply