1 0 3000 0 300 120 30 https://modawygoda.pl 960 0
site-mobile-logo

Jak własnoręcznie wykonać bransoletkę szydełkowo-koralikową?

Jeśli marzy Ci się efektowna biżuteria, koniecznie musisz zrobić bransoletkę szydełkowo-koralikową! Jej niezwykły charakter i wygląd za każdym razem wzbudza zachwyt, a własnoręczne stworzenie takiej ozdoby zapewnia nie lada satysfakcję. Nie martw się, jeżeli jesteś początkująca – Ty także poradzisz […]

Jeśli marzy Ci się efektowna biżuteria, koniecznie musisz zrobić bransoletkę szydełkowo-koralikową! Jej niezwykły charakter i wygląd za każdym razem wzbudza zachwyt, a własnoręczne stworzenie takiej ozdoby zapewnia nie lada satysfakcję. Nie martw się, jeżeli jesteś początkująca – Ty także poradzisz sobie z jej wykonaniem. Wystarczy, że będziesz mieć na uwadze parę podanych wskazówek. Co więc potrzebujesz do wykonania takiej bransoletki? Jakie koraliki do biżuterii najlepiej wybrać?

Co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do pracy?

Po pierwsze, wymyśl wzór bransoletki, a jeżeli nie masz na pomysłu, zainspiruj się zdjęciami w Internecie. Jest ich mnóstwo, a niektóre strony oferują również pobranie darmowego szablonu (np. Korallo) i dzielą się wskazówkami, jak wykonać taką biżuterię.

Ponadto, zastanów się, jaki sposób nawlekania koralików będzie dla Ciebie najwygodniejszy – przy użyciu samego szydełka czy będziesz dodatkowo potrzebować igły – i jak rozpoczniesz sznur koralikowy.

Co potrzebujesz do wykonania bransoletki?

Koraliki do robienia biżuterii

Jeśli chcesz wykonać własną bransoletkę szydełkowo-koralikową, przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w drobne szklane koraliki. Najlepiej sprawdzą się TOHO i Miyuki. Nie tylko cechują się one bogatą gamą kolorystyczną, różną średnicą, efektem wykończenia powłoki, ale i dbałością wykonania. Masz więc gwarancję, że Twoja biżuteria będzie piękna i wysokiej jakości.

Jaką średnicę powinny mieć koraliki do bransoletki szydełkowo-koralikowej? Wszystko zależy od Twojego poziomu zaawansowania. Osobom, dla których własnoręczne tworzenie dodatków biżuteryjnych to coś nowego, poleca się korzystanie z koralików 8/0 i 11/0. Z kolei pasjonaci biżuterii DIY, mający za sobą już niejedną przygodę z samodzielnie wykonanymi ozdobami, mogą zdecydować się na rozmiar 15/0.

Co oznaczają podane określenia: 8/0, 11/0 i 15/0? To, jaka liczba koralików zmieści się w jednym calu. Tym samym można zauważyć, że im większa pierwsza cyfra, tym mniejsza średnica oczka do nawlekania.

Szukasz drobnych koralików do omawianej bransoletki? A może marzy Ci się naszyjnik szydełkowo-koralikowy? Koniecznie zajrzyj do sklepu Korallo. Znajdziesz tam szeroki wybór materiałów i narzędzi do biżuterii DIY. Natomiast jeżeli brakuje Ci inspiracji lub potrzebujesz wskazówek, jak wykonać dany dodatek biżuteryjny, sprawdź blog Korallo, a nie zabraknie Ci pomysłów na długi czas!

Przed zakupem koralików do bransoletki z pewnością zastanawia Cię jeszcze jedna kwestia – ile ich potrzebujesz. Jak to obliczyć?

  1. Zmierz obwód swojej dłoni. Po odjęciu paru centymetrów, które przeznaczysz na zapięcie, otrzymasz długość bransoletki.
  2. Zastanów się, ile koralików chcesz nawlec w jednym rzędzie, np. 8.
  3. Pomnóż długość bransoletki razy liczbę koralików w rzędzie, np. 15 cm x 8.
  4. 120 cm – tyle wyniesie długość Twojego dodatku. Ile to koralików? Jeśli decydujesz się na najprostszą wersję, czyli z koralikami 8/0, wtedy potrzebujesz ich ok. 400 sztuk, a przy opcji dla zaawansowanych ok. 720. Pamiętaj jednak, że zamawiając drobne koraliki, w opakowaniach jest ich na tyle dużo, że nie musisz martwić się o ich dokładną liczbę. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na bransoletkę składającą się z kilku kolorów.

Nici

Nici to kolejny element, bez którego nie wykonasz bransoletki metodą szydełkowo-koralikową. Podobnie jak koraliki do biżuterii występują one w różnych kolorach, grubościach i to od Ciebie zależy, jakie wybierzesz. Najważniejsze jest to, aby nici były wytrzymałe. Nie ma nic bardziej frustrującego od pęknięcia sznurka, nad którym spędziliśmy długie godziny, nawlekając drobne koraliki. Jeśli wolisz, możesz wybrać kordonek, mając w pamięci, że musi być odporny na mocniejsze pociągnięcia.

Szydełko i igła

Tworząc własną bransoletkę, możesz nawlekać koraliki na nici tylko za pomocą szydełka, ale także za pomocą igły. W omawianej metodzie będzie Ci potrzebne przede wszystkim to pierwsze narzędzie. Jego wielkość powinna być uzależniona grubością nici – im cieńszy sznurek, tym mniejsze szydełko i odwrotnie.

Zapięcie

Kiedy już skończysz robić sznur koralikowy, przychodzi czas na dodanie zapięcia. Potrzebne Ci będą dwie tulejki, mocny klej oraz karabińczyk z kółeczkiem zaciskowym.

Jak zrobić bransoletkę ze sznura koralikowego krok po kroku?

Podsumujmy wszystko, co wiesz o wykonywaniu dodatków biżuteryjnych metodą szydełkowo-koralikową.

Po pierwsze, musisz znaleźć pomysł na wzór bransoletki. Po drugie, zaopatrzyć się w potrzebne materiały, jak koraliki do biżuterii czy szydełko. Twoim kolejnym krokiem jest rozpoczęcie sznura koralikowego.

  1. Weź nić lub kordonek i zrób pętelkę.
  2. Przez pętelkę przewlecz nić i zaciśnij tak, aby powstało małe oczko.
  3. Zrób w ten sam sposób tyle oczek, ile koralików będziesz mieć w jednym obwodzie bransoletki, a następnie przewlecz ostatnią pętelkę przez pierwszą i zaciśnij. Twoja baza jest gotowa.
  4. Teraz możesz zacząć nawlekać koraliki na podobnej zasadzie co podstawę – złap szydełkiem sznurek za drugim koralikiem, przewlecz nić przez oczko podstawy, a następnie przez powstałe dwie kolejne pętelki. Powtarzaj ten ruch, aż otrzymasz zadowalającą długość.
  5. Ostatni obwód rób bez koralików, tak samo jak pierwszy.
  6. Później pozostaje Ci jedynie nakleić tulejki na końce sznura koralikowego.

Na początku zrobienie takiej bransoletki może wydawać Ci się trudne, ale pamiętaj, że trening czyni mistrza i z czasem wszystko będzie coraz łatwiejsze, a satysfakcja z własnoręcznie robionych ozdób – niezastąpiona.

Life StyleModa
Previous Post
3 powody, dla który...
Next Post
Profilaktyczne kozak...
0 Comments
Leave a Reply