1 0 3000 0 300 120 30 https://modawygoda.pl 960 0
site-mobile-logo

Prawdziwie oryginalny styl – trendy z mediów społecznościowych

W dyskusji o panujących trendach często pada pojęcie oryginalności i nieszablonowości – a ponieważ żyjemy w globalnej wiosce z dostępem do odzieży z całego świata i każdego możliwego trendu, o tę niebanalność jest trudno. Zapominamy jednak, że obok wpływowych mediów […]

W dyskusji o panujących trendach często pada pojęcie oryginalności i nieszablonowości – a ponieważ żyjemy w globalnej wiosce z dostępem do odzieży z całego świata i każdego możliwego trendu, o tę niebanalność jest trudno. Zapominamy jednak, że obok wpływowych mediów modowych i projektantów, trendy powstają głównie w mediach społecznościowych, wypromowane przez influencerów. Ciekawym przykładem są prawdziwie alternatywne i nieszablonowe style ubioru subkultur mediów społecznościowych. Sprawdź, jakie style w modzie młodych są najpopularniejsze i w jaki sposób można je zaaplikować do swojego codziennego ubioru.

Normcore – bezpretensjonalnie i wygodnie

Rozmowę o oryginalności zacząć trzeba od…prostoty. Normcore to odpowiedź internetu i mody na galopujące, krótkotrwałe trendy i prześciganie się w coraz to nowszych stylizacjach. W dużym uproszczeniu normcore oznacza unisexowy trend charakteryzujący się przeciętnie i bezpretensjonalnie wyglądająca odzieżą, jednak taką, która posłuży na wiele sezonów i zapewni dużą wygodę. Basicowe T-shirty, proste bluzy. Niewielka tolerancja dla wzorów i kolorów. Szczególnie ważne są spodnie. Spodnie damskie najlepiej, jeśli będą chinosami lub cygaretkami. Dopuszczalne są również jeansy z niewielką ilością przetarć. Damskie spodnie powinna cechować prostota, wręcz ascetyczność. Plusem jest kwestia budżetowa, w normcore dopuszczane są tanie spodnie damskie. Najlepiej spodnie w kolorach naturalnych: beżu, szarościach, oliwkowym, bądź powracające ostatnio modne spodnie w kolorze khaki. Być może sposobem na wybicie się w tłumie, jest robienie wszystkiego, aby w tym tłumie trendów zniknąć.

Dark Academia – uczelniana moda z twistem

To trend, który nie tylko podbił TikToka, ale w dużej mierze został tam wykreowany. Jest szczególnie popularny wśród dwudziestoparolatków i młodszych osób. Czerpie z kultury uczelnianej, akademickiej, klasycznej literatury i poezji oraz elementów gotyku. Dark Academia charakteryzuje się szykownym, choć powszednim wyglądem. Najbardziej popularne elementy garderoby to: dzianinowe sweterki, kardigany, białe bluzki i koszule z żabotami bądź koronkowymi zdobieniami, podkolanówki, grube rajstopy, spódnice w szkocką kratę. Szaliki oraz płaszcze w tym wzorze. Zdecydowanie to styl sprzyjający wszystkim jesieniarom. Z dodatków popularna jest wszelkiego rodzaju galanteria skórzana oraz kapelusze i berety. Tego typu stonowany styl można jednak uzupełnić niecodziennymi dodatkami, jak choćby czarne skrzydła. Czarne skrzydła mogą stanowić również nawiązanie do uwielbianych przez osoby identyfikujące się z subkulturą, czy też poprawniej – fandomem stylu Dark Academia produkcji filmowych, serialowych oraz literatury z nurtu fantasy.

Kierunek na wschód – K-pop i inspiracje Azją

W socialmediowych trendach prym wiedzie również szerokie zainteresowanie krajami dalekiego wschodu. Zainteresowania te obejmują kulturę azjatyckich krajów: seriali, muzyki (szczególnie koreańskie dramy i muzyka pop) i w oczywisty sposób przekładają się również na styl ubioru. Moda Korei i Japonii jest niezwykle dynamiczna, eklektyczna i warta śledzenia, niezależnie od tego, czy jest się pasjonatem tamtejszej kultury. Moda uliczna dostarcza wielu inspiracji i ciekawostek. Kojarzony z Azją do niedawna dość infantylny styl kawaii nieznacznie przebył się do polskich trendów i jest zdecydowanie w mniejszości. Jeśli chodzi o zamiłowanie do azjatyckiej mody, z pewnością popularne jest manifestowanie swoich zainteresowań poprzez wybór odzieży odnoszącej się do ulubionych postaci z gier i azjatyckich produkcji. Wszyscy znamy postać Mario czy najbardziej kojarzone Pokemony, ale istnieje całe mnóstwo bardziej niszowych postaci, które przebijają się w modzie do mainstreamu. Jest tak choćby z postacią Hu Tao, znaną z gry Genshin Impact. Bez problemu można znaleźć zarówno ubrania z przedstawiającym tę bohaterkę nadrukiem, jak i gotowe stylizacje inspirowane stylem postaci z tej czy wielu innych gier oraz azjatyckich superprodukcji.

Moda
Previous Post
Dlaczego muzyka laty...
Next Post
Czerwona sukienka - ...
0 Comments
Leave a Reply