1 0 3000 0 300 120 30 https://modawygoda.pl 960 0
site-mobile-logo

Jak dobrać kolor szminki na imprezę?

W większości przypadków młode dziewczyny używają szminki, aby nadać wyrazistości swoich ust. Blade usta mogą być symptomem złego stanu zdrowia, ale dla postronnego obserwatora wyglądają po prostu mało atrakcyjnie. Szminka to także dobry sposób na podkreślenie konturu Twoich ust. Istnieją […]

W większości przypadków młode dziewczyny używają szminki, aby nadać wyrazistości swoich ust. Blade usta mogą być symptomem złego stanu zdrowia, ale dla postronnego obserwatora wyglądają po prostu mało atrakcyjnie. Szminka to także dobry sposób na podkreślenie konturu Twoich ust. Istnieją tysiące odcieni szminki i pasują one do różnych typów twarzy. Są też błyszczące brokaty. Idąc ulicą z błyszczącymi ustami, po prostu przyciągniesz uwagę każdego młodego mężczyzny. Jak dobrać kolor szminki pomoże nam Dominika z blog kosmetyczny cocosanka.pl.

Kolor do karnacji

Błyszczyk lub szminkę można nakładać na usta w każdej porze dnia, nawet w drodze do pracy. Możesz go również zabrać na imprezę. Na imprezie z reguły powinnaś wyglądać oszałamiająco. Dotyczy to nie tylko odzieży, butów oraz fryzury, ale przede wszystkim piękny makijaż musi być Twoją wizytówką tego wieczoru. W makijażu należy wyrazić nie tylko oczy, ale także usta. Usta powinny być jaskrawe, ponieważ to na nich w przez większość czasu skupia się wzrok Twojego rozmówcy.

Oczywistym jest iż, kolor szminki powinien być dopasowany do Twojej karnacji. W zależności od rodzaju skóry i pory roku, kolor pomadki i połysk powinien być dopasowany do warunków atmosferycznych. Ale na imprezę musisz wybrać błyszczące odcienie szminki. Takie podejście pozwoli Ci po prostu zabłysnąć i być w centrum uwagi przez całą imprezę, a także po niej, kiedy będziesz wracała do domu z nocy pełnej wrażeń.

Jak nakładać szminkę?

Nakładanie szminki jest bardzo łatwe, ale czy wykonany makijaż będzie wyglądać atrakcyjnie i estetycznie bez określenia rodzaju twarzy? W większości przypadków jest to bardzo trudne zadanie, aby efekt był oszałamiający i warto przed wyjściem na ważniejsze spotkanie, imprezę lub randkę poprosić koleżankę o dobór kosmetyków i ewentualne korekcje. Nie każda szminka pasuje do każdego typu karnacji. Przykładowo, dziewczyna o bladej twarzy nosi pomarańczową szminkę. Pytanie, co się wtedy stanie? Nieważne! To po prostu przerażające.
Typy kobiecej karnacji można podzielić na trzy podstawowe kategorie: ciepłe, zimne oraz neutralne. Skóra o ciepłej tonacji przybiera oliwkowe i żółte kolory. Ten typ kolorystyczny skóry kobiet doskonale współgra z kremowymi pomadkami, szminkami w odcieniach brązu, a także lekko wpadającymi w zieleń, granatowymi, nawet pomarańczowymi. Kobiety o zimnej tonacji kolorów twarzy, czyli te z Was, których kolor skóry posiada przebłyski niebieskiego, powinny postawić na szminki w różnych odcieniach różowego. Chłodny odcień skóry może być również rozjaśniony kolorem wiśniowym, fioletowym lub fuksją. Kobiety, które posiadają neutralny typ karnacji są w najlepszej sytuacji, gdyż nie muszą poświęcać zbyt dużo czasu na właściwy dobór szminki do swojej karnacji. Każdy kolor szminki, od delikatnych odcieni po pastelowe jest dla nich dobry.

W jaki sposób określić naszą karnację?

Wystarczy, że zwrócisz uwagę na to w jaki sposób Twoja skóra reaguje na kontakt ze światłem słonecznym. Skóra o ciepłej karnacji wytwarza dużo więcej melaniny przez co Twoja opalenizna jest dużo bardziej wyraźna niż u osób o zimnej karnacji. Skóra osób o zimnej karnacji zazwyczaj opala się na czerwono i jest bardzo wrażliwa na promienie słoneczne. Typ karnacji można też określić poprzez to jaka biżuteria najlepiej Ci odpowiada. Jeżeli najlepszą biżuterią dla Ciebie jest złoto i czujesz się w nim najlepiej to Twoja skóra ma odcień ciepły, jeżeli srebro jest Twoja ulubioną ozdobą to oznacza, że Twoja cera ma odcień chłodny.

Nie ważne jaki typ cery posiadasz, ważne jest dobrze dobrany makijaż. Dobrze dobrana szminka wraz z biżuterią, w której się najlepiej czujesz może okazać się kluczem do sukcesu zarówno towarzyskiego jak i zawodowego. Schludny ubiór oraz starannie wykonany każdy element Twojego makijażu może zwrócić uwagę każdej osoby i przekonać ją o Twoich kompetencjach w dziedzinie, w której jesteś profesjonalistką.

Buty
Previous Post
Next Post
Farbowanie peruki - ...
0 Comments
Leave a Reply