Rajstopy dopasowane do dress code

Rajstopy dopasowane do dress code

To, jak jesteśmy ubrane powinno być odpowiednio dopasowane do okazji czy miejsca, do którego się udajemy. Oficjalne wyjścia wymagają innego stroju niż luźne spotkania koktajlowe. W niektórych biurach obowiązuje określony dress code, co oznacza, że pracownicy powinni dostosować się strojem do obowiązujących norm. Jeśli w firmie jest takie założenie, to znajomość tego faktu może być niezwykle istotna dla osoby ubiegającej się tam o pracę, gdyż stanowi wskazówkę, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną. A jak to jest z rajstopami w kontekście dress codu?

Rajstopy na lato do biura

Tutaj kluczowa będzie ich grubość. Najlepiej decydować się na cienkie rajstopy, których grubość nie przekracza 15 DEN, a najlepiej nawet 6-8 DEN, choć w większości przypadków są one jednorazowe. W przypadku, gdy planujemy strój do pracy, najczęściej nie wypada ubierać spódnicy lub sukienki bez rajstop, nawet latem, dlatego poleca się rajstopy na lato, które idealnie spełnia swoją funkcję, a jednocześnie nie będziemy się w nich czuć nadmiernie zgrzane.

Rajstopy cienkie – kiedy jeszcze się przydadzą?

Latem w pracy z całą pewnością są nieodłączną częścią garderoby wielu pań, jednak cienkie rajstopy mają szersze zastosowanie. Gdy mamy w planach wieczorne wyjście i założenie eleganckiej sukienki wieczorowej, to rajstopy grubsze niż 15 DEN będą dla niej zdecydowanie przytłaczające. Dlatego, także na wieczór najlepszą opcją są rajstopy cienkie.

Kiedy zdecydować się na inny rodzaj rajstop?

W niektórych firmach dress code nie jest sztywny, jednak i tak nie powinno się przesadzać. Niekiedy założenie rajstop we wzory nie jest źle postrzegane, ale po warunkiem że decydujemy się na stonowane i klasyczne modele, które dodają całej stylizacji charakteru, ale jej nie dominują i nie sprawiają wrażenia wulgarności.

W porze jesienno-zimowej świetnym rozwiązaniem do eleganckich strojów do pracy będą czarne rajstopy wzorem Lady D. Z koeli współczesna Księżna Cambridge chętnie eksponuje nogi w rajstopach cielistych, które również świetnie sprawdzają się w najrówniejszych sytuacjach. Warto jednak pamiętać, jeśli np. zdecydujemy się na czarne rajstopy, że jeśli założymy do nich czarne szpilki, a model będzie kryjący, to znacząco wydłużymy optycznie nogi. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *